نویسنده: دکتر اسماعیل نوری

متخصص زانو

زانو، بزرگترین مفصل متحرک موجود در بدن است که ران و ساق را به هم متصل کرده و هنگام ایستادن، کل وزن بدن را تحمل می‌کند. از این رو زانو درد می‌تواند مانند کمر درد، فعالیت های روزمره زندگی شما را مختل کند. البته با پیشرفت و تخصصی شدن علم پزشکی، با مراجعه به موقع به متخصص زانو در تهران می‌توانید بسیاری از بیماری های زانو را با درمان بدون جراحی مداوا نمایید و از پیشروی بیماری جلوگیری کنید. لذا در صورت احساس زانو درد، به بهترین دکتر فوق تخصص زانو در تهران مراجعه نمایید تا بیماری خود را درمان کنید و سریعتر به روال زندگی عادی خود بازگردید. اگر به دنبال بهترین متخصص زانو در تهران هستید، چنانچه زانو درد دارید می توانید به کلینیک تخصصی زانو در منطقه امیر آباد مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 02188021345 تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

علائم بیماری زانو چیست؟

زانو درد علامت شایع مشکلات زانو هست. شایع ترین علل زانو درد عبارتند از:

 • استعمال مفرط
 • آرتروز
 • صدمات

استعمال مفرط

فعالیت های بدنی، ورزش، ورزش و انجام کارهای بدنی همگی می توانند به مفصل زانو فشار وارد کنند. انجام همان حرکات تکراری (مانند پریدن زیاد، یا کار روی دست و زانو) می تواند باعث زانو درد شود.

 مشکلات رایج استفاده بیش از حد است، شامل :

 • درد پاتلوفمورال (PFPS یا زانوی دونده).
 • بیماری ازگود-شلاتر (زانوی جامپر) در کودکان و نوجوانان.
 • تاندونیت (به خصوص تاندونیت کشکک )
 • بورسیت (به ویژه بورسیت روی کشکک )

آرتروز

آرتریت باعث درد و التهاب در مفاصل شما می شود. آرتریت زانو شایع است. علائمی مانند درد، تورم و سفتی ایجاد می کند. انواع مختلفی از آرتریت می تواند باعث زانو درد شود، از جمله:

 • آرتروز زانو
 • روماتیسم مفصلی
 • آرتریت پس از سانحه

صدمات زانو

هر آسیبی که به مفصل زانو شما آسیب برساند می تواند باعث درد شود. آسیب های زانو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آسیب های فشاری مکرر
 • آسیب های ورزشی
 • آسیب هایی مانند سقوط یا تصادفات رانندگی

برخی از شایع ترین آسیب هایی که باعث درد زانو می شوند عبارتند از:

 • رگ به رگ شدن زانو
 • زانوهای بیش از حد کشیده
 • پارگی رباط زانو(آسیب هایی که ACL، PCL، MCL یا LCL شما را تحت تاثیر قرار می دهد)
 • پارگی مینیسک
 • شکستگی استخوان(شکستگی استخوان)
 • دررفتگی ها

آرتروز زانو

استئوآرتریت زانو شایع ترین نوع آرتریت است که زانو را درگیر می کند. آرتریت وضعیتی است که با التهاب و درد مفاصل مشخص می شود.

استئوآرتریت یک فرآیند تدریجی و دژنراتیو است که در آن غضروف (سطح صاف و محافظ) داخل مفصل به تدریج در طول زمان از بین می رود. این امر منجر به ساییده شدن استخوان ها به یکدیگر و در نتیجه درد، سفتی و اختلال در تحرک مفصل می شود.

استئوآرتریت معمولاً افراد میانسال و مسن را مبتلا می کند. اغلب به دلیل استرس یا فشار زیاد روی مفصل، مانند آسیب های مکرر یا اضافه وزن ایجاد می شود. استرس و وزن اضافی می تواند تخریب غضروف را تسریع کند.

به طور خلاصه، استئوآرتریت زانو یک شکل شایع و مرتبط با افزایش سن از آرتریت است که در آن غضروف مفصل به تدریج خراب می شود و منجر به درد، سفتی و کاهش تحرک می شود. عواملی مانند آسیب های مفصلی و اضافه وزن می تواند خطر و پیشرفت آرتروز را افزایش دهد.

بیماری های زانو

معمولا مشکلات مفصلی هم چون آرتروز زانو، دررفتگی، بورسیت، پارگی رباط و غیره از جمله مواردی هستند که حتما باید تحت نظر یک متخصص زانو یا فوق تخصص زانو درمان شوند. به جرات می توان گفت که مفصل زانو یکی از بزرگ ترین و پر کاربرد ترین مفصل های بدن است که وظایف زیادی دارد؛ زانو درد نیز یکی از رایج ترین درد هایی است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. برای تشخیص بهتر هنگام مراجعه به متخصص زانو در تهران شرح کاملی از درد زانو و بیماری های خود بیان نمایید.

باید خدمتتان عرض کنیم که زانو درد با توجه به علت ایجاد علائم و درمان های مختلفی دارد. ما در این بخش به علائم زانو درد می پردازیم.

 • تورم مفصل
 • قرمزی
 • ثابت نبودن مفصل
 • احساس درد در زانو
 • احساس تق تق در مفصل هنگام راه رفتن

علائم ابتلا به آرتروز زانومتخصص زانو در تهران، درد زانو و ناتوانی در راه رفتن

همان گونه که حدس می زنید آسیب های وارد شده در این مرحله شدید تر است و کاهش شکاف بین استخوان ها به راحتی با رادیوگرافی مشخص است و در طی روز فرد احساس درد می کند و کار هایی مثل دویدن، پیاده روی و خم و راست شدن برای فرد با درد همراه است.

هر چه زمان بگذرد غضروف زانو فرد بیشتر از بین می رود و استخوان های زانو بیشتر دچار تغییر می شوند و بافت زانو ملتهب می شود.

آرتروز شدید

مرحله ی شدید آرتروز به بهترین فوق تخصص زانو در تهران نیاز دارد. در مرحله زانو درد شدید غضروف کاملا تخریب شده و استخوان ها به یک دیگر ساییده می شوند. در این مرحله حتی امکان دارد به خاطر از دست دادن غضروف فرد به طور ناموزون راه برود. متخصص زانو برای معاینه فیزیکی مراحل زیر را انجام می دهد.

  • احساس درد، تورم و کبودی در زانو را بررسی می کند.
  • حرکات پای شما را در جهات مختلف چک می کند.
  • مفصل زانو را فشار می دهد و یا می کشد.

چه زمانی باید به کلینیک زانو مراجعه کنیم؟

چنان چه مدتی است علائم فوق را دارید حتما به بهترین پزشک زانو در تهران مراجعه کنید؛ دکتر زانو تهران تمام موارد و علائم شما را چک می کند و سپس با توجه به وضعیتی که دارید درمان را شروع می کند. ممکن است مشکل زانوی شما با دارو، ورزش و یا حتی استراحت حل شود اما اگر وضع وخیم تر باشد پزشک مجبور به عمل می شود. حواستان باشد که زانو درد سطح های مختلفی دارد.

اولین مرحله برای مواقعی است که درد زانو کم و خفیف است؛ در چنین مواقعی ممکن است برآمدگی هایی روی استخوان فرد رشد کنند و آسیب های کمی به غضروف فرد دارد کنند به همین دلیل فرد درد خفیفی نیز احساس می کند . در چنین مواقعی دکتر فوق تخصص زانو تهران با کمک اشعه ایکس مشکل را حل می کند. علاوه بر این یک لایه نازک بین استخوان ها است و مفصل ها سفت می شوند و فرد بعد از بلند شدن کمی احساس درد می کند و علت این درد نیز ساییدگی بین مفصل ها و برخورد استخوان ها به یک دیگر است.

دردهای ناشی از مشکلات زانو کدام است؟

دردهای خفیف در ناحیه زانو یا نواحی دیگر را نمی توان به سرعت بیماری تلقی کرد، اما اگر این درد ادامه پیدا کند و یا به نقاط دیگر بدن سرایت داشته باشد، فقط یک زانو درد ساده نیست و باید برای تشخیص منشاء درد و درمان آن اقدامی صورت بگیرد. به طور کلی اگر با یکی از علائمی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم مواجه شدید، می‌بایست به متخصص زانو در تهران یا فوق تخصص زانو مراجعه نمایید:

 •  قرمزی و درد ادامه دار در ناحیه زانو
 • ورم زانو و یا به اصطلاح آب آوردن زانو
 • احساس ضعف در زانو
 • صدای زانو هنگام راه رفتن
 • عدم توانایی در صاف نگه داشتن زانو
 • احساس درد زانو پس از خم شدن
 • زانو درد در هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها
 •  درد در زانو هنگام نشستن و برخاستن

چنانچه با هریک از علائم بالا مواجه شدید، در اسرع وقت مشکل خود را پزشک متخصص در میان بگذارید و در صورت تشخیص بیماری، فرآیند درمان را تحت نظر متخصص زانو آغاز نمایید. همچنین در صورتی که در مورد هر یک از علائم بالا، با ابهاماتی مواجه هستید، می‌توانید با شماره تلفن 02188021345 با کلینیک دکتر نوری بهترین پزشک زانو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

چگونه مشکلات زانو را تشخیص دهیم؟

تشخیص آرتروز زانو بصورت بالینی با شرح حال و معاینه متخصص زانو صورت می گیرد.

دکتر زانو درد در تهران از چندین روش تشخیصی می تواند تشخیص آرتروز زانو را تایید نماید. متخصص زانو در تهران می تواند آرتروز زانو را بالینی تشخیص دهد. البته ممکن است یک و یا چند روش تشخیصی را برای بیمار تجویز نماید.

اشعه ایکس یا گرافی زانو

تغییرات استخوانی مانند خار استخوانی یا استئوفیت، فاصله بین استخوان ها، راستای قرار گیری استخوان ها با گرافی زانو تشخیص داده می شوند.

سونوگرافی

سونوگرافی با کمک امواج صوتی تصاویری از بافت داخل و یا اطراف زانو می گیرد. با این روش مشکل زانو و اطراف زانو مانند بورسیت اطراف زانو تشخیص داده می شود.

ام آر آی

MRI با امواج مغناطیسی تصویر سه بعدی از داخل زانو می گیرد. ام آر آی می تواند آسیب های تاندون، غضروف، رباط و ماهیچه ها و کلا بافت نرم را مشخص کند. متخصص زانو با توجه به شرح حال و معاینه بیمار در مواردی ممکن است ام آر آی تجویز نمایند.

آزمایش

گاهی اوقات نیز ممکن است این درد به خاطر التهاب و یا عفونت باشد. این مشکلات با آزمایش خون و یا آزمایش مایع مفصلی تشخیص داده می شود.

درد زانو و روش‌های درمانی

معمولاً بسیاری از دردهای زانو با مراقبت‌های پزشکی، استراحت و مصرف دارو قابل درمان هستند. فیزیوتراپی و توانبخشی و ورزش درمانی نیز می توانند به بر طرف شدن درد در ناحیه زانو کمک کنند. اما با این وجود ممکن است برخی از بیماران نیاز به عمل جراحی داشته باشند. در ادامه به بیان روش‌های درمانی برای انواع درد زانو می‌پردازیم.متخصص زانو در تهران، ورزش تقویت عضلات زانو/تقویت چهارسر

خوردن مسکن

راه های زیادی برای درمان زانو درد وجود دارد ؛ اولین و ابتدایی ترین راه برای درمان زانو درد مصرف دارو و مسکن است. اگر زانو درد دارید می توانید از مسکن هایی هم چون ایبوپروفن و یا استامینوفن استفاده کنید.

تعویض مفصل زانو یا آرتروپلاستی

اگر مفصل زانوی بیمار دچار آسیب دیدگی شده باشد، طی یک عمل جراحی می‌تواند با مفصل مصنوعی یا همان پروتز جایگزین شود. این پروتز آلیاژی از فلز، پلاستیک و پلیمر است که عملکرد مفصل طبیعی زانو را تقلید می‌کند.

مدت زمان لازم برای انجام این عمل جراحی در حدود دو ساعت است، اما ریکاوری و توانبخشی آن به چند ماه زمان نیاز دارد. پزشک متخصص زانو قبل از عمل، بیمار را از نظر شرایط سنی، وزن، میزان فعالیت فیزیکی و وضعیت عمومی بدن به طور کامل بررسی می‌کند.

آسیب دیدگی ناشی از آرتروز زانو، شایع ترین دلیل تعویض مفصل زانو است. به این عمل آرتروپلاستی نیز می گویند. متخصص زانو خوب در تهران زمانی این عمل تعویض مفصل زانو را تجویز می کند که بیمار به سایر روش های درمانی جواب نداده باشد.

متخصص زانو در تهران، تعویض مفصل زانو یا آرتروپلاستی

علاوه بر این میزان درد زانو، شدت ساییدگی مفصل آن و تاثیری که بر روند فعالیت های روزانه بیماری مثل راه رفتن، بالا و پایین رفتن از پله و نشستن و برخاستن دارد، از فاکتورهای اصلی انتخاب این روش از سوی متخصص زانو است.

همانطور که اشاره شد، در صورت انجام عمل تعویض مفصل زانو، بیمار به چند ماه زمان برای ریکاوری نیاز دارد. پزشکان متخصص کلینیک توانبخشی و ارتوپدی دکتر نوری با دانش و تجربه خود، به بیماران کمک می کنند تا هرچه سریعتر به زندگی عادی برگردند.

تزریق داخل مفصلی در زانو"</strong

تزریق داخل مفصل زانو یکی از پیشنهاداتی که بهترین دکتر برای زانو برای بهبود شرایط و کاهش درد مفصل زانو به بیمار ارائه می دهد. مواد تزریقی معمولا کورتون، ازون یا اوزون، هیالورونیک اسید یا همان ژل زانو، پی آر پی یا همان پلاکت هستند. تزریق درون مفصلی کمک می کند درد و التهاب زانوی بیمار کاهش یافته و مفصل آسیب دیده بازسازی شود. البته تزریق داخل زانو یک کار تخصصی و فوق تخصص بوده و توسط متخصص زانو در تهران انجام می گیرد.

انتخاب بیمار برای تزریق

اما در چه شرایطی متخصص زانو در تهران این درمان را برای بیمار در نظر می‌گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم طبق نظر متخصصین، این درمان برای مواردی که آرتروز زانو شدید نباشد، یک روش درمانی بسیار مناسب است. همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تزریق درون مفصلی، نتیجه قطعی دارد یا خیر باید بگوییم این نتیجه ای روش درمانی به وضعیت و شرایط بیمار و ترکیبات محلولی که برای تزریق در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد.

متخصص زانو در تهران، تزریق داخل مفصلی پلاکت یا پی آر پی

چنانچه یک ترکیب برای شما اثربخش نباشد، بهترين دكتر زانو در تهران محلول دیگری را برای تزریق در مفصل در نظر می‌گیرد. پس این شرایط شماست که مشخص می‌کند این روش درمانی تا چه میزان می‌تواند نتیجه بخش باشد.

در برخی موارد هدف از تزریق داخل مفصل زانو، صرفاً کاهش درد و التهاب است. با کاهش درد، بیمار تمرینات کششی و تقویتی فیزیوتراپی و توانبخشی را بهتر انجام خواهد داد.

نکته قابل توجه این است که تزریق ماده کورتون درون بافت مفصل زانو،برای 4 مرتبه در سال توصیه می‌شود و تایید شده است . لذا از تزریق بیشتر از 4 بار در سال این محلول باید خودداری شود .

جراحی زانو با فوق تخصص جراحی زانو در تهران

جراحی زانو به دو شکل انجام می شود گاهی وضعیت بیمار خیلی حاد نیست و پزشک تنها با یک تعویض جزئی قطعات جدید را جایگزین بخش آسیب دیده می کند و این جراحی ها نیز معمولا با برش های کوچکی همراه هستند اما گاهی اوقات نیز بهترین دکتر عمل زانو در تهران غضروف و استخوان آسیب دیده از ران و استخوان ساق پا و زانو جدا می کند و مفصل مصنوعی را جایگزین می کند. چنان چه مایل هستید بیش تر در این باره بدانید می توانید با یک دکتر خوب برای زانو درد در تهران مشورت کنید تا او با توجه به وضعیتی که دارید درمان را شروع کند.

انتخاب پزشک متخصص زانو در تهران

همانطور که اشاره کردیم، انتخاب پزشک اولین و مهمترین قدم در مسیر درمان است. خوشبختانه متخصصین زانو و ارتوپدی بسیار توانمندی در کشور ما در حال فعالیت هستند. کلینیک توانبخشی و ارتوپدی دکتر نوری افتخار همکاری با برجسته ترین متخصص زانو در تهران را دارد.

به طور کلی هنگام انتخاب پزشک، موارد زیر را به دقت مورد بررسی قرار دهید:

 • سطح تخصص، بورد تخصصی و گواهینامه‌های دریافت شده توسط پزشک
 • بررسی سطح رضایت بیماران تحت درمان پزشک
 • نحوه برخورد پزشک و زمانی که به هر بیمار اختصاص می‌دهد

فوق تخصص زانو چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

برای درمان آرتروز زانو چه موقع به بهترین دکتر فوق تخصص آرتروز در تهران مراجعه کنم و یا به عبارت دیگر فوق تخصص زانو چه بیماری هایی را درمان می‌کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با توجه به افزایش سوانح مختلف مثل سوانح رانندگی و بروز مشکلاتی مانند شکستگی استخوان قسمت‌های مختلف، از جمله لگن، گردن و آسیب دیدگی مفاصل مانند مفصل زانو، نیاز به دکتر متخصص زانو بیش از پیش حس می‌شود. علاوه بر این بسیاری از بیمارهای ژنتیکی حرکتی مادرزادری، توسط فوق تخصص زانو قابل درمان یا کنترل است. در زیر مواردی که در صورت بروز آنها می‌توانید به فوق تخصص زانو مراجعه نمایید را به شما معرفی می‌کنیم:

 • آسیب های ناشی از ورزش غیر اصولی
 • بیماری های ژنتیکی و مادر زادی مفصل زانو
 • شکستگی مفصل زانو در اثر حوادث رانندگی
 • در رفتگی مفصل زانو
 • آسیب های مفصلی مانند ساییدگی و آرتروز زانو
 • زانوی پرانتزی و یا ضربدری
 • پارگی تاندون، رباط، رگ به رگ شدگی
 • آسیب مینیسک زانو
 • آسیب رباط های صلیبی
 • تومور های موجود در استخوان ها و اندام های حرکتی

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، در حوزه پزشک فوق تخصص زانو است. در صورت بروز هر یک از آنها به فوق تخصص زانو مراجعه کنید. بر اساس شرایط شما، فرآیند درمان را برای شما تجویز خواهد شد. در صورت نیاز شما را به ارتوپد و یا فیزیوتراپیست معرفی نماید تا روند درمان را طی نمایید.

چگونه می‌توانیم از زانو درد پیشگیری کنیم؟

شاید شما فکر کنید که هرچه چقدر بیشتر فعالیت روزانه داشته باشید بیشتر در معرض ابتلاء به بیماری هایی مانند آرتروز زانو و یا ساییدگی مفصل زانو هستید. فراموش نکنید که بی تحرکی یا کم تحرکی می تواند در بلند مدت به مفاصل بدن و از همه مهتر به مفصل زانو آسیب وارد کند.

افراد دارای اضافه وزن، فشار زیادی را روی مفصل زانوی خود تحمل می کنند، از این رو به مرور زمان، زانو درد به سراغشان می‌آید. به طوریکه اگر رعایت نکنند، ممکن است به ساییدگی زانو مبتلا شوند و نیاز به مراجعه به متخصص زانو در تهران یا پزشک جراح زانو پیدا کنند.

بطور کلی استفاده نکردن طولانی مدت از عضلات و اندام های حرکتی بدن به تدریج سبب کوچک شدن آنها و کاهش عملکردشان می شود. در چنین شرایطی ورزش های اصولی و مرتب و در برخی موارد ورزش درمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چگونه می توان بهترین فوق تخصص زانو در تهران را انتخاب کرد؟

در سراسر ایران پزشکان حاذقی حضور دارند که می توانید از علم و توانمندی های آن ها در حوزه بیماری های زانو، بهره ببرید. حضور ارزشمند این متخصصین، از یک طرف به بیماران قدرت انتخاب بیشتری میدهد، از طرف یگر ممکن است باعث ایجاد سررگمی برای انتخاب پزشک شود. از این رو پیشنهاد می‌شود برای انتخاب بهترین فوق تخصص زانو در تهران باید به نکاتی توجه نمایید. در اینجا برخی از نکاتی که برای انتخاب دکتر فوق تخصص زانو لازم است به آنها دقت کنید را به شما یادآوری میکنیم:

نظرات سایر بیماران را بررسی کنید؛ با بررسی نظر مراجعه‌کنندگان که شرایط بیماری شان مشابه شماست، میزان رضایت آنها را از کلینیک و پزشک مربوطه مورد سنجش قرار دهید.

تحصیلات، گواهینامه‌های آموزشی و سابقه کاری پزشک را بررسی نمایید؛ در واقع آموزش‌ ها و سطح تحصیلات و تجربیات فوق تخصص زانو، می‌تواند معیاری برای سنجش توانایی پزشک برای درمان بیماری شما باشد.

برای مراجعه به بهترین فوق تخصص زانو در تهران؛ می‌توانید به کلینیک دکتر نوری در تهران مراجعه نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل زانو درد خود را حل نمایید.متخصص زانو در تهران

آیا عمل جراحی در حوزه فوق تخصص زانو در تهران است؟

در حال حاضر با توجه به پیشرفت های علم پزشکی، بیماران و پزشکان ترجیح می دهند از درمان های غیر جراحی آرتروز زانو برای بهبود بیمار استفاده نمایند. از این رو به طور معمول، جراحی آخرین راه حلی است که پزشک فوق تخصص زانو در تهران برای درمان بیمار انتخاب می‌کند و ترجیح می دهد تا حد امکان بیماران را با روش های بدون جراحی درمان نمایند. این موضوع باعث می شود بیمار دوره نقاهت سبک تری داشته باشد. برخی از روش های پیشنهادی موارد زیر است:

 • استراحت و تغییر در سبک فعالیت های روزمره
 • درمان با فیزیوتراپی و توانبخشی
 • تجویز دارو یا تزریق درون مفصلی
 • تمرین های اصلاحی و یا ورش های تقویتی و یا همان ورزش درمانی

با این حال برخی از پزشکان فوق تخصص زانو در تهران در صورت نیاز بیمار، عمل جراحی زانو نیز انجام می دهند. به طور کلی میتوان گفت اینکه یک بیمار به عمل جراحی زانو نیاز دارد یا خیر، کاملاً به نظر متخصص زانو درد بستگی دارد.

فرق فوق تخصص زانو با متخصص زانو چیست؟

چه زمانی به بهترین دکتر زانو درد در تهران مراجعه نمایم و اصلا تفاوت بهترين دكتر فوق تخصص زانو با متخصص زانو چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بهترین متخصص زانو تهران مهارت و تجربه بیشتری در مقایسه با متخصص زانو دارد. به عبارت دیگر اگر با یکی از موارد زیر رو به رو هستید، توصیه می‌شود به فوق تخصص زانو مراجعه نمایید:

 •  درمان شما طولانی شده
 • پزشکان دیگری که به آنها مراجعه نموده اید، قادر به تشخیص صحیح و درمان بیماری شما نیستند
 • می‌خواهید یک پزشک بسیار ماهر و با تجربه شما را معاینه نماید

متخصص زانو در تهران در واقع به دلیل سال‌ها طبابت در حوزه مفاصل زانو، با انواع بیماران و بیماری‌های نادر رو به رو بوده است، از این رو می‌تواند به راحتی بیماری شما را تشخیص دهد و بر اساس شرایط شما، فرآیند درمان را آغاز نماید. . برای این کار می‌توانید به کلینیک دکتر اسماعیل نوری مراجعه نمایید تا بهترین فوق تخصص زانو در تهران شما را معاینه نماید و برای درمان از تجربیات ارزنده او استفاده نمایید.

 سخن پایانی

 در این مطلب درباره درد زانو و روش های درمان آن به همراه نکاتی پیرامون انتخاب بهترین دکتر برای زانو درد در تهران، صحبت کردیم. به یاد داشته باشید که برای هر بیماری در آغاز، راهکارهای درمانی بسیاری وجود دارد، اما هرچقدر علائم بیماری مورد سهل انگاری قرار بگیرد و پروسه درمان دیر تر شروع شود، محدودیت های درمانی نیز بیشتر است. لذا علائم بیماری ها را جدی بگیرید و برای مشخص شدن نوع و شدت آن به پزشک مورد اعتماد خود مراجعه نمایید. بهترین دکتر زانو تهران میتواند به شما کمک کند هرچه سریعتر به سلامتی کامل بازگردید.

امیداریم با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی درباره متخصص زانو در تهران به دست آورده باشید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه زانو درد دارید؛ می توانید به کلینیک ارتوپدی و توانبخشی دکتر نوری، به عنوان کلینیک فوق تخصصی زانو در تهران مراجعه نمایید و از خدمات بهترین فوق تخصص زانو و بهترین دکتر متخصص زانو در تهران بهرمند شوید.

دکتر اسماعیل نوریمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر اسماعیل نوری

دانش آموخته دوره تخصص طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با 18 سال تجربه بالینی و مطب

47 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *