نویسنده: دکتر اسماعیل نوری


بدون شک داشتن چهره شاداب و بدون چین و چروک در نواحی مختلف صورت، یکی از خواسته های همه افراد است. چه خانم باشید و چه آقا، دوست دارید چهره ای زیبا و بدون چین و چروک داشته باشید. با افزایش سن، خط و خطوطی روی چهره شما نمایان خواهد شد. در گذشته راهی برای درمان این چین و چروک ها وجود نداشت، اما امروزه به لطف تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت، میتوانید این خطوط به وجود آمده را حذف کنید و همچنان جوان باقی بمانید. از جمله اعضای صورت که مستعد بروز چین و چروک است، پیشانی میباشد. از این رو بوتاکس پیشانی متقاضیان زیادی در بین خانم ها و حتی آقایان دارد.

در این مقاله میخواهیم درباره بوتاکس پیشانی و مزایای آن با شما صحبت کنیم. اگر در آستانه تزریق بوتاکس پیشانی هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان درباره بوتاکس صورت می‌توانید با شماره 02188021345 تماس بگیرید و با کلینیک بیوبوتاکس در ارتباط باشید.

بوتاکس پیشانی چیست؟

بوتاکس پیشانی یکی از روش‌های پرطرفدار برای جوانسازی صورت است که برای رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده روی پیشانی (مثل خط اخم) از آن استفاده می‌شود. در این روش با تزریق بوتاکس به نواحی مشخص در‌ پیشانی، ماهیچه‌های این قسمت  بی حرکت و اصطلاحاً فلج می‌شوند. بوتاکس جذب از انقباض ماهیچه‌ها و ایجاد چین و چروک در ناحیه‌ی پیشانی تا مدتی زیادی جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس پیشانی برای افرادی که دارای چروک‌های سطحی هستند کارسازتر بوده و سریعتر چروک های سطحی را بر طرف می‌کند.

بوتاکس پیشانی، روشی است که برای بهبود و صاف کردن خطوط ایجاد شده بین ابروها و پیشانی استفاده میشود. وجود این خطوط میتواند شما را خسته یا اخمو نشان دهد. بوتاکس ماده ای بی ضرر است.  سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس را برای از بین بردن خطوط روی صورت به ویژه پیشانی و بین دو ابرو، تایید کرده است.

البته لازم است تزریق بوتاکس را به هرکسی نسپارید و برای انجام آن به کلنیک معتبر و پزشک متخصص مراجعه نمایید. چرا که تعداد واحدهای لازم برای تزریق بوتاکس اهمیت زیادی دارد و تزریق بیشتر از اندازه باعث ایجاد افتادگی و عدم تقارن در صورت شما خواهد شد.

قیمت بوتاکس 1400

مزایای بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی علاوه بر اینکه چین و چروک های موجود روی پیشانی را رفع میکند، بلکه مزایای دیگری هم دارد که از جمله آنها میتوان به جلوگیری از تعریق بیش از حد در ناحیه پیشانی اشاره کرد. همچنین برای برخی افراد که مبتلا ب میگرن، برای درمان سر دردهای میگرنی،تزریق بوتاکس توصیه میشود. البته به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس برای افراد زیر 18 سال و بالای 75 سال توصیه نمیشود.

همچنین خانم های باردار و یا افرادی که به توصیه پزشک داروهای انعقاد خون مصرف میکنند، بهتر است بوتاکس تزریق نکنند. باز هم یادآور می‌شویم که تزریق بوتاکس باید با در نظر گرفتن شرایط فرد انجام شود و افراد باید قبل از اقدام به این کار با یک پزشک متخصص مشورت کنند.

 چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند؟

بر طبق تاییدیه سازمات غذا و دارو، افرادی که در محدوده سنی 18 سال تا 65 سال باشند، مجاز به تزریق بوتاکس هستند. اما همین افراد اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می بایست از تزریق بوتاکس خود داری نمایند.

 • داشتن حساسیت به ترکیبات بوتاکس
 • ابتلا به عفونت پوستی
 • ابتلا به بیماری های عضلانی
 • ابتلا به بیماری های عصبی
 • ابتلا به بیماری های تنفسی
 • افراد مبتلا به اختلالات بلع
 • ابتلا به خونریزی و انعقاد خون
 • افراد در آستانه عمل جراحی
 • افرادی که در گذشته در ناحیه مورد نظر جراحی داشته اند
 • افراد دارای افتادگی پلک یا ابرو
 • افرادی که داروهای خاص مصرف میکنند

در صورتی که به یک یا چند مورد از مشکلات ذکر شده مبتلا هستید، تزریق بوتاکس نه تنها کمک کننده و اثربخش نیست، بلکه می‌تواند برای شما خطرناک یا مشکل آفرین باشد.

چه عواملی بر تزریق بوتاکس پیشانی تاثیر دارد؟

بعد از تزریق بوتاکس، اثرات آن بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. اما وجود چند عامل میتواند اثرات تزریق بوتاکس را طولانی تر کند. این عوامل عبارتند از:

 • سن؛ افراد جوان تراکم عضله بالاتری دارند به همین دلیل تزریق بوتاکس اثربخشی و ماندگاری بیشتری برای آنها دارد.
 • مصرف سیگار، تزریق بوتاکس برای افراد سیگاری ماندگاری کمتری دارد چراکه سیگار باعث از بین رفتن اثر بوتاکس میشود.
 • مراقبت از پوست، انجام روش های جوانسازی و مراقبت از پوست، اثرات بوتاکس را بیشتر میکند.
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب، هرچقدر بیشتر در معرض آفتاب و به طول کلی حرارت و گرما قرار بگیرید، اثرات بوتاکس کمتر میشود.
 • استحمام با آب داغ، حمام آب داغ می‌تواند تاثیرات بوتاکس را کم کند.

فراموش نکنید با تزریق هرگونه دارو، سیستم ایمنی بدن شما آنتی‌بادی بر روی دارو ایجاد می‌کند که ممکن است اثر دارو را بیشتر کند یا شاید باعث ایجاد حساسیت‌های دارویی شود. پس حتما پیش از تزریق هر دارویی با پزشک قابل اعتماد خود مشورت نمایید.

قیمت بوتاکس پیشانی

محل تزریق بوتاکس پیشانی

محل تزریق را پزشک با مشورت خود بیمار مشخص میکند. به این صورت که برای تزریق بوتاکس در پیشانی، ابتدا کل پیشانی را ضد عفونی میشود و ماده بی حسی روی تمام بخش های پیشانی آغشته میشود. پس از بی حس شدن، تزریق بوتاکس انجام می‌شود و در نتیجه ماهیچه‌های صورت به صورت موقت فلج می شود. بوتاکس پیشانی با استفاده از یک سرنگ ظریف در سه نقطه در بالای پیشانی، برآمدگی مابین دو ابرو و چروک های اطراف چشم تزریق میشود.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی

پس از انجام تزریق بوتاکس پیشانی لازم است برای حصول بهترین نتیجه، مراقبت‌هایی را انجام دهید، در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

به مدت 24 ساعت پس از تزریق، نباید به محل تزریق دست بزنید زیرا باعث پخش شدن ماده بوتاکس میشود.

از ورزش و فعالیت های سنگین و تکان دار پرهیز نمایید.

در هنگام خوابیدن ترجیحاً به پهلو نخوابید چرا که باعث پخش شدن ماده بوتاکس و عدم تقارن در چهره شما میشود.

تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از استحمام دوری نمایید و پس از 24 ساعت نیز، تا یکماه در حمام از آب خیلی داغ استفاده نکنید.

تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس سر خود را خم نکنید چرا که باعث حرکت بوتاکس در ناحیه مورد نظر میشود.

 بوتاکس پیشانی زنان

همه افراد با افزایش سن، چین و چروک هایی را روی قسمت های مختلف صورت خود مشاهده میکنند. در این بین خانم ها به دلیل پوست ظریف و آسیب پذیر تری که دارند، بیشتر در معرض چین و چروک هستند. از این رو تزریق بوتاکس پیشانی برای خانم ها میتواند یک روش مفید و مؤثر برای رفع چین و چروک های به وجود آمده باشد.

انجام بوتاکس پیشانی آقایان

فرقی ندارد خانم باشید یا آقا، در هر صورت جوانی و زیبایی برای شما مهم است. از این رو بوتاکس پیشانی آقایان نیز در حال حاضر متقاضیان زیادی دارد. البته همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، تزریق بوتاکس لزوماً جنبه زیبایی ندارد؛ بلکه ممکن است جنبه درمانی برای بیماری میگرن داشته باشد. به طور کلی توصیه میشود تزریق بوتاکس برای پیشانی چه برای زیبایی و چه برای درمان در یک کلینیک مجهز و توسط یک پزشک ماهر انجام شود.

باید گفت که تعداد واحدهای مورد نیاز برای بوتاکس پیشانی آقایان در مقایسه با خانم ها بیشتر است چراکه تراکم عضلات پیشانی آقایان بیشتر است و نیز معمولاً چین و چروک های موجود روی ناحیه پیشانی آقایان نیز بیشتر است.

قیمت بوتاکس پیشانی

هزینه بوتاکس پیشانی بستگی به عوامل متعددی از جمله برند بوتاکسی که برای شما استفاده می شود، میزان تزریق بوتاکس صورت، هزینه کلینیک زیبایی و پزشک متخصص دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره با شماره تلفن 02188021345  کلینیک تماس بگیرید.

بهترین دکتر بوتاکس تهرانسوالات متداول

تزریق بوتاکس پیشانی چقدر طول می‌کشد؟

تزریق بوتاکس معمولاً در حدود 10 دقیقه زمان میبرد و چند روز پس از تزریق، شاهد بهبود وضعیت پوست در ناحیه مورد نظر خواهید شد. به طور کلی بین دو تا چهار روز برای اثر گذاری و انتقال مواد تزریق شده به عصب و بافت پوست، زمان لازم است و در بیشترین حالت، بین ده تا چهارده روز زمان لازم است تا بوتاکس بیشترین اثر خود را بگذارد. بعد از تزریق بوتاکس، شاهد کم شدن خطوط ایجاد شده روی پیشانی خود میشوید و به این ترتیب پوست شما صاف و یکدست میشود.

آیا بوتاکس پیشانی درد دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات بوتاکس با آن مواجه هستند، این است که آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبل از تزریق، ناحیه مورد نظر با استفاده از مواد ضد عفونی تمیز و با استفاده از مواد بی حسی، کاملاً بی حس میشود، از این رو در هنگام تزریق و پس از آن، بیمار هیچ گونه دردی را حس نمیکند.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی از جمله سن، میزان عمق چین و چروک های موجود روی پیشانی، رعایت نکات مراقبی و در نهایت برندی که از آن برای تزریق استفاده شده است، بستگی دارد. ولی به طور کلی تزریق بوتاکس اثرات 6 ماهه تا نهایتاً یکساله دارد.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مطلب درباره تزریق بوتاکس پیشانی و مزایای آن صحبت کردیم. اشاره کردیم که بوتاکس خطوط روی پیشانی مثل خط اخم را برطرف و چین و چروک ها را از بین می برد. اما به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص انجام شود چراکه تزریق بیش از اندازه بوتاکس میتواند عضله را به طور کامل فلج کند و مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد. پس برای تزریق بوتاکس حتما به یک کلینیک و پزشک متخصص معتبر مراجعه نمایید. امیدواریم مطالعه این مطلب اطلاعات ارزشمندی را درباره بوتاکس پیشانی در اختیار شما قرار داده باشد.

دکتر اسماعیل نوریمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر اسماعیل نوری

دانش آموخته دوره تخصص طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با 18 سال تجربه بالینی و مطب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *