نویسنده: دکتر اسماعیل نوری

بهترین کلینیک الکترودیاگنوز(نوارعصب) در تهران

افراد زیادی از ما سوال می پرسند الکترودیاگنوز چیست؟ نوارعصب و عضله ، الکترو میوگرافی نام های دیگری هستند که برای الکترودیاگنوز بکار برده می شوند . در این مقاله تصمیم گرفتیم تا امروز به طور کامل در این باره با یک دیگر صحبت کنیم و یک کلینیک الکترودیاگنوز به شما معرفی کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که الکترودیاگنوز یک شاخه از طب است که در کنار معاینه و شرح حال بیمار یک سری آزمایش الکتروفیزیولوژیک و تست ها نیز انجام می شود. خیلی از پزشکان بر این باورند که این تست ها در ادامه ی معاینه های بالینی هستند. الکترومیوگرافی ، emg و مطالعات هدایت جریان عصبی در اصطلاح نوار عصب و عضله است.  باید خدمتتان عرض کنیم که معمولا افرادی که احساس گزگز، مور مور شدن،  بی حسی دست و پا،  ضعف در عضلات ، احساس درد در ستون فقرات و اندام ها می توانند از الکترودیاگنوز استفاده کنند.

نوار عصب یا الکترودیاگنوز دست

الکترو دیاگنوز یا نوار عصب و عضله چیست؟

شایان به ذکر است که تست الکترودیاگنوز برای شناسایی موارد مشکوک به درد  های ریشه ای که منشا آن فشار دیسک و یا فشرده شدن اعصاب محیطی یا درد های عضلانی است.  حواستان باشد که معاینات الکترودیاگنوز تنها به تشخیص بیماری های عضلانی و عصبی نیست بلکه با کمک آن می توان شدت و میزان بیماری را مشخص کرد. علاوه بر این الکترودیاگنوز به پزشک کمک می کند تا روش مناسب برای درمان بیمار پیدا کند .

شرایط انجام نوار عصب و عضله

همان گونه که در مقاله های قبلی نوار عصب و عضله خدمتتان عرض کردیم این تست ها به شرایط خاص و پیچیده ای نیاز ندارد و تنها کافی است که شما قبل از انجام آن دوش بگیرید و لباس گشاد بپوشید تا دسترسی به ناحیه ی مورد نظر راحت تر باشد . علاوه بر این اگر از قبل آزمایش و یا عکسی دارید آن ها را به همراه خود ببرید و چنان چه بیماری های خاصی هم چون هپاتیت و یا اختلال در انعقاد خون دارد حتما قبل از انجام الکترودیاگنوز با بهترین متخصص ستون و فقرات در تهران  خود مشورت کنید.

نوار عصب یا الکترودیاگنوز دست

دکتر الکترودیاگنوز

اگر قصد انجام تست الکترودیاگنوز را دارید باید به دنبال دکتر الکترو دیاگنوز کاربلد و حرفه ای بروید . زمانی که شما به یک کلینیک تخصصی و حرفه ای مراجعه کنید می توانید زیر نظر متخصص ترین و حرفه ای ترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران   باشید و این تست را با به روز ترین تجهیزات انجام دهید تا درمان خود را دقیق تر و زود تر شروع کنید و هر چه سریع تر سلامت خود را پیدا کنید.

دکتر اسماعیل نوریمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر اسماعیل نوری

دانش آموخته دوره تخصص طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با 18 سال تجربه بالینی و مطب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *